#ERASMUS # Berlin #To jest to!

W dniach 31.10.22 – 11.11.22 wicedyrektor Ewa Teperska w ramach projektu ERASMUS uczestniczyła w kursach językowych organizowanych przez GLS German Language School w Berlinie. W ramach kursu Intensiv i Superintensiv odbyła łącznie 50 godzin zajęć języka niemieckiego na poziomie C2 z nauczycielami będącymi jego rodzimymi użytkownikami. Pobyt w Berlinie to nie tylko podnoszenie kompetencji i umiejętności językowych. To spotkanie z kulturą, tradycją i historią, nawiązywanie nowych kontaktów i znajomości, rozwijanie kompetencji społecznych, przełamywanie stereotypów. W grupie uczestników kursu znajdowali się uczniowie z Norwegii, Chin, Włoch i Polski. Wspólne zajęcia i wycieczki były więc doskonałą okazją do poznania ich kultury, krzewienia własnej oraz lekcją tolerancji. Wielokulturowy Berlin zachwycił natomiast swoją architekturą, przypomniał gorzką historię, a przez to zmusił do refleksji nad kondycją moralną dzisiejszego świata.