Wyniki Powiatowego Konkursu Historycznego „Początki państwa Piastów. W 1050 rocznicę chrztu Polski”.

W dniu 15 grudnia 2016 r nasza szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Historyczny „Początki państwa Piastów. W 1050 rocznicę chrztu Polski”. Konkurs miał na celu pogłębić zainteresowania młodzieży historią Polski, szczególnie korzeniami naszej państwowości. Wzięło w nim udział 46 uczniów z 14 gimnazjów z Częstochowy oraz powiatów: kłobuckiego, myszkowskiego i częstochowskiego. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą, co miało odzwierciedlenie w wynikach konkursu, którego laureatów przedstawiamy poniżej:

Magdalena Tyras – 37,5 pkt – Gimnazjum im. A. Kubickiego we Mstowie

II miejsce

Małgorzata Potasińska – 36 pkt – Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie

Aleksandra Konopka – 35,5 pkt – Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie

Michał Brodziak – 35,5 pkt – Gimnazjum w Przystajni

Gabriel Kot – 35,5 pkt – Gimnazjum w ZS im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej

Nikodem Morga – 35 pkt – Gimnazjum w Przystajni

Bartosz Hendzlik – 35 pkt – Gimnazjum w ZS im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej

Jakub Ligenza – 34 pkt – Gimnazjum w Przystajni

Klaudia Stodółkiewicz – 34 pkt – Gimnazjum w Niegowie

Natalia Pompka – 34 pkt – Gimnazjum w Lelowie

Maksymalnie w konkursie można było uzyskać 43 pkt.

Serdecznie gratulujemy laureatom!!!