Ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczystość Ślubowania klas pierwszych należy do najważniejszych świąt w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, w której co roku biorą udział uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne i zaproszeni goście. Centralnym punktem programu jest przyrzeczenie wierności wartościom moralnym i patriotycznym przedstawicieli klas pierwszych na sztandar szkoły oraz przekazanie symbolicznej tarczy szkolnej przez przewodniczącą Samorządu Szkolnego pierwszoklasistom. Także i w tym roku tradycji stało się zadość. Święto rozpoczęło się Mszą Świętą w Archikatedrze pod wezwaniem Świętej Rodziny
z zawierzeniem społeczności szkolnej Matce Bożej, po czym złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły. Części oficjalnej jak zawsze towarzyszyły echa hymnu narodowego i „Roty” oraz ciepłe słowa dyrektora, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów klas starszych skierowane do młodzieży rozpoczynającej naukę. Starsi koledzy zaprezentowali również humorystyczną inscenizację poświęconą Kazimierzowi Pułaskiemu przedstawionemu w niestereotypowy sposób w konwencji nowoczesnej. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek uczniów, rodziców, nauczycieli i gości przygotowany w odświętnej atmosferze z akcentami jesiennymi.

Anna Szydłowska