Opublikowano

Pożegnanie klasy maturalnej

 

W dniu 30 kwietnia 2021 roku uroczystość pożegnania klasy maturalnej (w reżimie sanitarnym) stała się okazją do podsumowania współpracy Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego  z firmą TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie. Podsumowania działań w ramach projektu POWER, w którym uczestniczyli także nasi  absolwenci, dokonała Pani Agnieszka Hyla-Kaźmierczak – Kierownik Wydziału – HR Partner Biznesowy –  Pracodawca w tej firmie.

Wręczyła ona również nagrody ufundowane przez TAURON laureatom ósmej edycji Powiatowego Konkursu Stań w szranki z Pułaskim pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Dyrektora TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie. Wśród gości była obecna Pani Elżbieta Ferenc – Prezes Zarządu Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. Druga część uroczystości w pełni poświęcona była absolwentom, których pożegnali Dyrektor Szkoły Tomasz Dobosz, Wicedyrektor Ewa Teperska będąca jednocześnie wychowawcą klasy, nauczyciele oraz przedstawiciele młodzieży. Był czas na wyróżnienia, wspomnienia i upominki. Natalia Tulin otrzymała tytuł Honorowego Ambasadora Szkoły przyznawany od 2017 roku osobowościom, które swoimi dokonaniami, zaangażowaniem i postawą dbają o dobre imię szkoły. 

Maturzystom przesłał życzenia pierwszy Honorowy Ambasador Szkoły i absolwent Rafał Sztark – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, brązowy medalista Europy i mistrz Europy w Kick-boxingu. Z kolei dedykacją uczniów klas trzecich dla absolwentów była myśl Paula Coelho: Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. Maturzyści natomiast zaskoczyli swoich nauczycieli, podarowując im ich portrety w nieco krzywym zwierciadle.

 

Uroczystość zakończyła się zgodnie z tradycją sadzeniem świerka przez uczniów klas maturalnych. Podczas imprezy szkoła miała możliwość zaprezentować obecnym mediom swój dorobek w zakresie kształcenia zawodowego.