Opublikowano

„COMMANDO 2014”.

Uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego wzięli udział w IV Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Sportowo – Obronnych dla Uczniów Klas o Profilu Wojskowym „COMMANDO 2014”. ZSME to jedyna szkoła, która reprezentowała nasze miasto.

 

Lokata zajęta przez naszą drużynę nie była najważniejsza. Trzeci start naszej młodzieży to kolejny etap zdobywania wiedzy i doświadczenia. Na miejscu w Bolesławcu drużyny zostały zakwaterowane w koszarach wojskowych, uczestniczyły w codziennej zaprawie, musztrze i innych elementach wojskowej codzienności. Na miejscu mogły korzystać z siłowni i wszystkiego, co mają do dyspozycji żołnierze.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO w Bolesławcu w dniach 15 – 18 września na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Uczniowie poznali nie tylko jednostkę wojskową, ale mieli także okazję zwiedzić Bolesławiec.

 

 

 

 

Mistrzostwa Sportowo – Obronne składały się z następujących konkurencji:

        marszobieg zespołowy – trasa 4,5 km, w tym przenoszenie skrzynek z amunicją, ewakuacja rannego, terenowy tor sprawnościowy, podjęcie zrzutu zasobnika,

        strzelanie z karabinka sportowego 5,6 mm kbks,

        sztafeta pływacka 5 x 50 m,

        pokonanie elementów ośrodka sprawności fizycznej OSF,

        rzut granatem na celność i odległość.

 

 

 

 

W zawodach rywalizowały ekipy z całej Polski. Nasza drużyna męska wystąpiła w składzie: Jakub Nowak (kapitan zespołu), Konrad Bąk, Daniel Pawiński, Jakub Frej, Mateusz Orzechowski, Mariusz Podsiedlik. Zawodnicy rekrutowali się z klas II i III  Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Wychowawcami uczniów są: Beata Orzeł, Katarzyna Szyller, Renata Dudek Siciak  i Małgorzata Wypych. W trakcie zawodów opiekunem zespołów był Arkadiusz Śpiewak.

Mistrzostwa zakończyły się wręczeniem uczestnikom dyplomów i nagród rzeczowych. W imieniu prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz dyrektora Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Tomasza Dobosza opiekun wraz z  uczniami wręczył organizatorom materiały promocyjne naszego miasta.

 

 

 

 

Wyjazd drużyny na zawody był możliwy dzięki wsparciu przyjaciół Szkoły: Radnego Miasta Częstochowa Dariusza Kapinosa, Prezesa Zarządu MPK Częstochowa Romana Bolczyka, Firmy Kolter – Mirosława Klekota, Firmy M-Elektrostatyk Krzysztofa Ledwonia, Biura Tłumaczeń Katarzyny Kasprzyckiej i Danuty Marzec. W imieniu uczestników oraz całej szkolnej społeczności serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie.