Opublikowano

Dzień Języków Europejskich w ZSME

 

Jak w ZSME witaliśmy wiosnę? Oczywiście hucznie i radośnie!

Chcąc umilić naszym uczniom nadejście wiosny zorganizowaliśmy Dzień Języków Europejskich, podczas którego uczniowie rywalizowali w teleturnieju Jeden z dziesięciu, czyli quizie wiedzy o krajach europejskich. Zwyciężył Robert Bańkowski z klasy II En, który oprócz dyplomu i nagrody otrzymał również zaszczytny tytuł „Eurospeca”.

Podczas imprezy rozstrzygnęliśmy też dwa konkursy. Najlepszą prezentację o wybranym kraju europejskim (Francji) przygotował Kamil Ciesiułka z klasy I T, drugie miejsce zajęła prezentacja Michała Soduły z klasy IV En o Anglii, trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Dzianok z klasy IV En i jego prezentacji o Irlandii.

Najładniejszą pracę plastyczną pod hasłem „Co kraj to obyczaj” wykonał Kamil Ciesiułka z klasy I T, drugie miejsce zajął Bartosz Motyl z klasy IV En, a trzecie Olgierd Domagała z klasy I T. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursów.  

Interesujące ciekawostki wzbogaciły z pewnością wiedzę naszych uczniów o krajach europejskich, a zabawny film” Asterix i Obelix w służbie jej królewskiej mości” dostarczył rozrywki i porcji humoru. Dla wszystkich przygotowaliśmy też poczęstunek w stylu angielskim, na który składały się pyszne muf- finki oraz tradycyjna angielska herbata.

Zainteresowani uczniowie mogli spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. Rzuty do kosza, przeciąganie liny, żonglerka piłką, wyciskanie sztangi – to wszystko czekało na naszych uczniów w rozgrywanych z okazji I Dnia Wiosny zawodach sportowych.

I tak sportowo, kolorowo i europejsko pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę a z nią energię, słońce i uśmiech, które nie opuszczą nas do końca roku szkolnego.