Wyniki konkursu „Na kartach historii nauki zapisani. Znane postaci związane z Częstochową”.

W dniu 10 czerwca 2022 roku podczas obchodów zorganizowanego przez naszą szkołę Dnia Elektryka został rozstrzygnięty konkurs „Na kartach historii nauki zapisani. Znane postaci związane z Częstochową”. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Częstochowy – Pan Krzysztof Matyjaszczyk, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie oraz Muzeum Częstochowskie. Nagrody ufundowali: Tauron Dystrybucja S. A., Wydział Funduszy Europejskich i Strukturalnych Invest Inn Częstochowa, Muzeum Częstochowskie oraz Szkoła Języków Obcych Profi Lingua.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, brało w nim udział ponad 40 uczniów. Laureatami zostali autorzy najlepszych prac plastycznych oraz najlepsi znawcy życia i działalności wybitnych postaci świata nauki i techniki związanych z Częstochową.

W kategorii prac plastycznych (uczniowie klas IV – VI) laureatami zostali:

I miejsce – Wiktor Włodarczak – Szkoła Podstawowa w Lublińcu

I miejsce – Oliwier Piśniak – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

II miejsce – Monika Szklarska – Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie

III miejsce – Bartosz Wieczorek – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

Wyróżnienia:

– Marta Sapis – Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie

– Laura Dubaj – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 w Częstochowie

– Paweł Banaszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 25 w Częstochowie

– Zuzanna Kowalska – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

W kategorii konkursu historycznego (klasy VII – VIII) laureatami zostali:

I miejsce – Filip Litwińczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

I miejsce – Natalia Olejnik – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

II miejsce – Nikola Kaczmarek – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 w Częstochowie

III miejsce – Emilia Pilarz – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

III miejsce – Judyta Włodarczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !!!