Tak minął Dzień Otwarty w Pułaskim

W dniu 31 marca 2022 roku Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie obchodził Święto Patrona będące jednocześnie Dniem Otwartym. Nasza uroczystość stała się okazją do wręczenia firmie TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie nagrody „Pracodawca wspierający szkolnictwo zawodowe” przyznanej w konkursie zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, którą odebrali Pan Witold Stefański Dyrektor Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie i Pani Agnieszka Hyla-Kaźmierczak Kierownik Wydziału Personalnego – HR Partner Biznesowy w tej firmie. Podpisany został także list intencyjny dotyczący realizacji pilotażowego projektu edukacyjnego. Jego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu morskiej energetyki wiatrowej, rozwijanie kompetencji zawodowych i społecznych uczniów, podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz przygotowanie absolwentów
do podjęcia zatrudnienia m.in. w obszarze produkcji energii z odnawialnych źródeł. Sygnatariuszami listu intencyjnego byli: OW POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, Przemysłowa Akademia Rozwoju Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Częstochowie, ZSME im. K. Pułaskiego
w Częstochowie. Strony zawartego porozumienia reprezentowali pani Aleksandra Jampolska przedstawicielka spółki „Ocean Wind”, Pan Krzysztof Tomaszewski członek zarządu Przemysłowej Akademii Rozwoju i Pan Tomasz Dobosz Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego. W tym dniu odwiedziło nas wielu uczniów szkół podstawowych. To właśnie dla nich przygotowano szereg atrakcji: ciekawą prezentację kierunków kształcenia, humorystyczne przedstawienie poświęcone patronowi szkoły, salony  języków obcych, gier logicznych i matematycznych, talentów i zainteresowań uczniów ZSME, strzelnicę na symulatorze, kawiarenkę, prezentacje pracowni zawodowych, pokazy eksperymentów technicznych. Ciekawe stoiska zaprezentowali przedstawiciele firmy TAURON i ERGO-TERM, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej,  Sztabu Ratownictwa i Łączności „Rescue Team”. W czasie Dnia Otwartego można było  zwiedzić Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. W rolę przewodników doskonale wcielili się uczniowie. To oni odkrywali przed młodzieżą szkół podstawowych zakamarki naszej szkoły. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali  laureaci konkursów towarzyszących naszemu świętu skierowanych do uczniów klas starszych szkół podstawowych, takich jak: Konkurs „Podróż moich marzeń – śladami słynnych matematyków”, Powiatowy Konkurs Historyczny „Z dziejów wojen Rzeczypospolitej w XVII wieku. W 400 rocznicę bitwy pod Chocimiem”, Powiatowy Konkurs Historyczny  ” Kazimierz Pułaski – pułkownik konfederacki i generał kawalerii Stanów Zjednoczonych”, Konkurs Języka Angielskiego „POWER ON!”, Konkurs „Podróże ortograficzne z historią”. Fundatorem nagród w postaci kursów językowych dla zwycięzców  konkursu „POWER ON” była pani Beata Kucharczyk Dyrektor Szkoły Językowej ProfiLingua. Odwiedzili nas również przedstawiciele lokalnych mediów: Telewizji Orion, Radia Fiat, RMF MAXXX oraz Telewizji Internetowej STUDIO Częstochowa.