Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Pierwszego września w auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/23. Szczególnie uroczyście powitaliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych. To właśnie do nich skierowane były słowa Dyrektora Szkoły mgr inż. Tomasza Dobosza oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Padło wiele ważnych słów wsparcia oraz życzenia dobrego wykorzystania czasu w nowym roku szkolnym, sukcesów, rozwijania pasji, motywacji do zdobywania wiedzy i odkrywania świata. W dzisiejszym, niewątpliwie radosnym dniu, który jest otwarciem kolejnego etapu w życiu młodego człowieka, nie zapomnieliśmy o 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestnicy spotkania obejrzeli krótki materiał filmowy poświęcony tamtym wydarzeniom. Była też okazja to wysłuchania informacji na temat projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej „Kalendarz z mundurem”.

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści zapamiętają, zgodnie z życzeniem starszych kolegów, słowa Benjamina Franklina: „Jeśli człowiek zamknie bogactwo we własnej głowie, nikt mu go nie może odebrać. Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski.”