Nasza reprezentacja w FLOATING OFFSHORE WIND CHALLANGE FOR YOUTH „Zaprojektuj i zbuduj pływającą platformę pod turbinę wiatrową!”

4 listopada 2022r. Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego zgłosił drużynę składającą się z pięciu uczniów z klasy 3 En: Jakuba Eliasza, Karola Jastrzębskiego, Mateusza Maciejczyka, Mateusza Orowicza i Oliwiera Sornata do konkursu organizowanego przez Politechnikę Gdańską FLOATING OFFSHORE WIND CHALLANGE FOR YOUTH „Zaprojektuj i zbuduj pływającą platformę pod turbinę wiatrową!”. Zgłoszenie odbyło się przez Przemysłową Agencję Rozwoju, z którą współpracujemy.

Od 7 do 16 listopada 2022r. chłopcy uczestniczyli w grze symulacyjnej, która była pierwszym etapem konkursu. 21 listopada zostały ogłoszone wyniki i nasza drużyna dostała się do kolejnego etapu z pierwszego miejsca J . Następnie uczniowie brali udział w wykładach organizowanych przez Politechnikę Gdańską, i na podstawie zdobytej wiedzy musieli skonstruować pływającą platformę, utrzymującą turbinę wiatrową na powierzchni wody. Drugi etap konkursu odbył się w dniach 15-16 grudnia 2022r. na Politechnice Gdańskiej, gdzie drużyna ZSME fizycznie budowała swoją platformę  i  była świadkiem testów konstrukcji modelowych wszystkich drużyn zakwalifikowanych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mają nadejść ok. 22 grudnia 2022r.