Cóż to był za dzień!

Film z Dnia Elektryka

Kolorowo, barwnie i przede wszystkim w doborowym towarzystwie 10 czerwca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Elektryka – święto ustanowione w 1986 roku na pamiątkę 150 rocznicy śmierci Andre Marie Ampere’a. I choć mistrzem suspensu była w tym dniu aura, nie brakowało emocji, napięcia i atrakcji. I trudno się dziwić, gospodarzem był przecież Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych! Prądu nam jednak nie zabrakło! Elektryzowaliśmy, energetyzowaliśmy i edukowaliśmy! Przybliżyliśmy postacie znanych częstochowian – Kaliny Jędrusik, Haliny Poświatowskiej, Jerzego Kędziory,  Jerzego Kuleja, zespołu T-Love. Pokazaliśmy eksperymenty techniczne, alternatywne sposoby pozyskiwania energii, pracę elektryków i strażaków „od podszewki” , elektryczne pojazdy i wspólnie ze szkołą ProfiLingua radosną naukę  języków obcych. Dla wszystkich zagrał zespół The Shelter a rozkoszy podniebieniom dostarczyły domowe wypieki i wiosenne kanapki. Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu plastycznego i multimedialno – historycznego „Na kartach historii nauki zapisani… . Wybitne postaci związane z Częstochową”.  Naszym najmłodszych gościom zapewniliśmy animacje, balony, malowanie twarzy i bańki mydlane, tym nieco starszym Warsztaty z projektowania muralu pod artystycznym okiem Primitive Design by Sętowski i Gawron, sportowy tor przeszkód, quiz znajomości branży samochodowej i przepisów ruchu drogowego i naukę zmiany koła. Odwiedziło nas wielu wspaniałych gości: przedstawiciele władz miasta, firm, placówek oświatowych i kulturalnych, partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie”, media, nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki i mieszkańcy miasta.

Bardzo wszystkim dziękujemy, mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas i zapraszamy serdecznie za rok!

Ewa Teperska wraz z całą społecznością ZSM-E

A tak przedstawia się nasz piknik w obiektywie fotoreporterów: