XXX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

W środę, 9 listopada 2016 r. o godz. 9.00 odbyły się zawody I stopnia XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, w której wzięło udział ośmiu uczniów naszej szkoły.

Do zawodów I stopnia (szkolnych) XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zostało zgłoszonych łącznie 11572 uczestników z 792 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

– trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru
– zadania z podstaw ekonomii
– pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXX OWE, które brzmiało: „Państwo a gospodarka”.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej zalicza się do jednej z trudniejszych, więc przygotowania do niej trwały kilka tygodni. Uczniowie pilnie pracowali i poszerzali swoja wiedzę ekonomiczną z pomocą Małgorzaty Wrońskiej – nauczyciela podstaw przedsiębiorczości.
Za naszych Ośmiu Odważnych:) trzymamy kciuki i życzymy, aby zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady.