XIII Olimpiada Przedsiębiorczości

7 grudnia 2017 r. odbył się I etap XIII Olimpiady Przedsiębiorczości.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

W zawodach szkolnych wzięło udział 7 uczniów: Ania, Karolina, Adam, Piotrek, Robert, Adrian i Tomek. Ekipa młodych ekonomistów zmierzyła się z testem, który zawierał 50 pytań. Wyniki olimpiady zostaną ogłoszone w połowie stycznia.