I Częstochowski Bieg Niepodległości

11-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły z opiekunem Katarzyną Szyller miała wspaniałą okazję uczestniczyć w I Częstochowskim Biegu Niepodległości , zorganizowanym przez fundację „Jest Lepiej” pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy. Szkołę w biegu na 10 km reprezentował Mateusz Ruman. Zajął on 120 miejsce z czasem 46,49. Gratulujemy!

Uczniowie byli częścią 200-osobowej grupy wolontariuszy , zabezpieczającej trasę biegu. Pomimo dnia wolnego od zajęć, nasza młodzież zgłosiła się na miejsce zbiórki już o 7:30 rano i z wielkim zaangażowaniem wypełniała swoje zadania aż do godziny 14:00.

Przepiękna pogoda, świetna organizacja, wspaniała atmosfera i dobry humor towarzyszyły całej imprezie. Trudno wyobrazić sobie tak wielkie przedsięwzięcie jakim był I Częstochowski Bieg Niepodległości bez wolontariuszy. Za rok też tam będziemy