Dzień Otwarty w Pułaskim

W dniu 21 marca 2016 roku Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie otworzył swoje drzwi gimnazjalistom. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.
Po zainaugurowaniu uroczystości przez Tomasza Dobosza – dyrektora szkoły zaprezentowano ofertę kierunków kształcenia w ZSME oraz Mannequin Challenge. Następnie wystąpił niemający sobie równych w konkurencji kick-boxingu Rafał Sztark z klasy IV En – brązowy medalista Europy, wicemistrz Polski i złoty medalista Pucharu Polski – z trenerem Dariuszem Pleśniakiem.
Ciekawe stoiska zaprezentowali funkcjonariusze służb mundurowych i instytucji współpracujących ze szkołą. Zainteresowanie wzbudził pokaz umiejętności psa przygotowany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W czasie Dnia Otwartego można było zwiedzić Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. W pracowniach przedmiotowych odbyły się prezentacje kierunków kształcenia oraz warsztaty tematyczne, zademonstrowane również zostały przyrządy i eksperymenty techniczne. Gimnazjaliści wzięli także udział w pokazie techniki graffiti przeprowadzonym przez Daniela Ćwiakowskiego
z klasy III T i Patryka Florczyka z II e.
Świętu Patrona Szkoły towarzyszyły konkursy skierowane do gimnazjalistów, takie jak: V Powiatowy Konkurs Wiedzy i Sprawności Wojskowej „Stań w szranki z Pułaskim”,
w którego jury zasiedli przedstawiciele Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności „Rescue Team” oraz Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, konkurs historyczny „Kazimierz Pułaski w walce o wolność i niepodległość”, konkurs „Tajniki Techniki Elektrycznej”.
Można było również zobaczyć wystawę filatelistyczną „Kazimierz Pułaski – bohater dwóch narodów” przygotowaną przez Akademię Młodego Filatelisty działającą przy naszej szkole.

Anna Szydłowska