XIII edycja Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych

Kolejna XIII już edycja Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych za nami. 30 listopada odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych z nauczycielami, by poznać tajniki zawodów i kierunków naszej oferty edukacyjnej. Ósmoklasiści obejrzeli szkołę, świetnie wyposażone pracownie elektryczne i spotkali się z przedstawicielami Politechniki Częstochowskiej, gdzie po ukończeniu naszej szkoły można podjąć studia na przykład na wydziale elektrycznym. Zawody takie jak elektryk, kierowca mechanik, czy mechanik pojazdów samochodowych należą   do grupy największego zapotrzebowania na rynku pracy, są bardzo dobrze płatne i oferują wiele możliwości modelowania życia zawodowego.  Przekonywał o tym nasz absolwent Mateusz, obecnie pracownik firmy Tauron Dystrybucja S.A wspólnie z przedstawicielkami firmy: panią Agnieszką Hylą – Kaźmierczak i panią Moniką Dzianok. Odpowiadali na pytania ósmoklasistów i organizowali ciekawe konkursy. W promocję zawodów włączyła się również firma Ocean Winds – jeden z największych deweloperów energetyki morskiej na świecie oraz wspomniana już Politechnika Częstochowska. Prezentowane przez nią okulary Viar i wykonywanie przy ich pomocy połączeń elektrycznych było źródłem doskonałej zabawy.  Politechnikę ósmoklasiści poznać mogli bliżej siódmego grudnia podczas wizyty studyjnej, gdzie wspólnie z naszymi uczniami realizowali ciekawe zajęcia na wydziale elektrycznym.