Kampania „Wyłącz hejt – Włącz szacunek”

Fajnie jest być częścią czegoś wielkiego! Szczególnie działań mających na celu ratowanie ludzkiego życia. Kampania „Wyłącz hejt, – Włącz szacunek” organizowana przez Fundację Eltrox Razem Bezpieczniej po Nowym Sączu zawitała do Częstochowy. Zwraca uwagę na problem hejtu, który jest jedną z najczęstszych przyczyn samobójstw. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję „użyczając swoich twarzy” do spotu promującego tę kampanię. 8. grudnia spotkaliśmy się w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, gdzie odbyła się konferencja poświęcona tematyce hejtu. Podczas debaty gwiazdy sportu, muzyki, psychologowie, policjanci oraz przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej mówili jednym głosem: Hejt jest zły! Nie odpowiadaj na zaczepki hejtera – nie karm go! Nie bój się szukać pomocy, jeśli padłeś jego ofiarą! Nie hejtuj, nie oceniaj, zanim cos napiszesz pomyśl i poczekaj, aż opadną emocje! Szanuj innych ludzi i bądź dla nich dobry. Być może w ten sposób uratujesz czyjeś życie?