I miejsce ZSME w quizie wiedzy technicznej na Politechnice Częstochowskiej

I miejsce ZSME w quizie wiedzy technicznej na PCz

6 marca 2023 uczniowie klasy maturalnej IV Eng Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego wzięli udział w Dniu Inżyniera Zrównoważonego Rozwoju zorganizowanego przez Politechnikę Częstochowską i pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dra hab. inż. Norberta Sczygioła.

Celem Dnia Inżyniera Zrównoważonego Rozwoju było zachęcenie młodzieży szkół ponadpodstawowych do studiowania kierunków technicznych. Można było się zapoznać  z funkcjonowaniem różnych firm branżowych, które prezentowały swoje zaplecze i oferty pracy. Tego dnia, nasi maturzyści, wzięli też udział w zorganizowanym Konkursie z wiedzy technicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, gdzie okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce ze 100% wynikiem. Gratulujemy naszym wspaniałym wychowankom: Wiktorowi Choryłkowi, Ostrowskiemu Szymonowi, Parkitnemu Grzegorzowi, Parkitnemu Jakubowi i Kasjanowi Siedlarczykowi. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych promujących kierunki inżynierskie, a także w warsztatach z autoprezentacji, zachowania podczas rozmów kwalifikacyjnych i tworzenia doskonałego CV.