Opublikowano

Sprawozdanie Dzień Elektryka

W dniu 7.06.2023 w naszej szkole odbyła się coroczna impreza z okazji Dnia Elektryka.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu uczniów z okolicznych szkół podstawowych, a także inni goście, którzy mogli brać udział w wydarzeniu ze względu na jego otwarty charakter.

Podczas zorganizowanego przez naszą szkołę pikniku z okazji Dnia Elektryka zostały ogłoszone wyniki konkursów, które w ostatnich dniach zostały przeprowadzone przez naszą placówkę.
 Były to konkursy:
– „Życie i działalność Mikołaja Kopernika. W 550 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma”.
– „Znani i mniej znani częstochowianie”

Na pikniku z okazji Dnia Elektryka swoje stanowiska zaprezentowały różne firmy takie jak Polska Fotowoltaika, Tauron, Hurtowania el12 i inne. Dodatkowo firma Frank-Cars dostarczyła samochód elektryczny,  a przedsiębiorstwo MPK w Częstochowie udostępniło do zwiedzania autobus elektryczny.
W wydarzeniu brała udział również firma Hegelmann, która udostępniła jeden z pojazdów swojej floty. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających był wóz strażacki OSP Poczesna.

Podczas imprezy została przedstawiona oferta edukacyjna szkoły, zaprezentowane stanowiska edukacyjne, projektów Erasmus+, które od lat są realizowane w ZSME, Centrum Mistrzostwa Informatycznego działającego w naszej szkole oraz instytucji współpracujących ze szkołą.  Zorganizowano także liczne konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych.

Na pikniku każdy oprócz oferty edukacyjnej i rozrywkowej nasi nauczyciele przygotowali stanowiska
w postaci małych kawiarenek, aby zaspokoić apetyty dzieci, młodzieży oraz przybyłych gości.