Opublikowano

Pomagamy!!!

Pomagać powinniśmy przez cały rok, Jednak czas przedświąteczny dlatego jest tak piękny, że pozwala nam pomyśleć o wszystkich potrzebujących wokół nas: tych małych i dużych, młodszych i starszych no i tych kudłatych oczywiście. Naszych uczniów szczególnie do pomagania zachęcać nie trzeba.

W tym roku w ramach edycji akcji MEN „Razem na Święta” uczniowie 9 klas, nauczyciele i pracownicy szkoły zaangażowali się w zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt w Jamrozowiźnie, prowadzonego przez Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach. Zebraliśmy karmę suchą i mokrą oraz koce dla zwierząt. W piątek 18 grudnia nauczyciele i uczniowie – wolontariusze, odwiedzili schronisko i przekazali zebrane dary. Mamy nadzieję, że nasza  wizyta sprawiła radość zwierzakom.

Uczniowie klasy I ne  postanowili pomóc naszym kudłatym „braciom mniejszym” mieszkającym w schronisku dla zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie. Zebrali kwotę 241 złotych, za które kupili karmę dla zwierzaków. Ponadto dołączyli też do „nakrętkowej akcji”  dla schroniska. Klasa I dk zaangażowała się w akcję „Nakarm psa” prowadzoną na OLX. Klawiatury telefonów i kciuki rozgrzały się do czerwoności, by nakarmić jak najwięcej piesków mieszkających w schronisku.

Z kolei uczniowie klasy IV En wraz z wychowawczynią Ewą Teperską postanowili pomyśleć o dzieciach i seniorach. Za zebraną kwotę 300 złotych  zakupili słodycze oraz kosmetyki dla podopiecznych Domu Dziecka w Chorzenicach, zaś seniorom z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Ogrodowej 28 oprócz życzeń i dobrego słowa przekazali własnoręcznie upieczone pierniki. Obie placówki delegacja uczniów: Wojciech Pudelski oraz Natalia Tulin z wychowawczynią odwiedziła 22 grudnia.

Warto wspomnieć, że równolegle wsparliśmy też V edycję  akcji : „Charytatywnie dla zwierząt” organizowaną przez Młodzieżowa Radę Miasta Częstochowy.  21  grudnia wolontariusze odebrali ze szkoły kilkanaście kilogramów karmy suchej, mokrej oraz koce i leki dla zwierząt.

Poniżej relacja foto z wszystkich naszych działań.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomagania nie tylko przed świętami, ale przez cały rok.

Szkolne Koło Wolontariatu ZSM-E.

MX-2651_20201223_125812