Opublikowano

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Międzynarodowy Dzień Matematyki w „Pułaskim”? Oczywiście, że tak! Jako datę wybrano 14 marca, ponieważ w wielu krajach był już obchodzony jako Dzień Liczby Pi. Przypomnijmy, że 3.14 to amerykański zapis tej właśnie daty i trzy pierwsze cyfry liczby Pi. Międzynarodowy Dzień Matematyki to projekt Międzynarodowej Unii Matematycznej ogłoszony przez UNESCO. Co roku wybierany jest nowy temat, który nie tylko uatrakcyjnia obchody, ale również rozbudza kreatywność. Matematyka dla każdego to motyw przewodni roku 2023. W związku z tym przygotowano dla wszystkich całe mnóstwo atrakcji, m.in. rozgrywki SUDOKU, konkurs „Matematyka dla każdego…”, mini wystawa pokonkursowa „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”, „Logiczne gry karciane” oraz całe mnóstwo intrygujących ciekawostek. Wystarczyło zeskanować kody QR i wkroczyć w niezwykle interesujący świat matematyki. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwania konkursowe. Teraz czas na podsumowanie…
Rozgrywki SUDOKU zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ to wyjątkowo wciągająca gra logiczna, która nigdy nie staje się nudna. Zwycięzcą VI edycji został Kasjan Siedlarczyk, uczeń klasy 4Eng. Kolejne miejsca na podium: 2. Dawid Kukuła (kl. 4Enp), 3.Szymon Pytel (kl. 4Enp).
Szkolny konkurs „Matematyka dla każdego” okazał się niezwykle interesującym wyzwaniem dla fanów matematyczno – logicznych łamigłówek. Oto nasi mistrzowie: I miejsce – Grzegorz Parkitny (kl. 4Eng), II miejsce – Konrad Stachera (kl.4Enp), III miejsce (ex aequo) – Wiktor Kosmala (kl.4Enp) i Jakub Parkitny (kl.4Eng).
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy wytrwałości i już dzisiaj zapraszamy na kolejny Międzynarodowy Dzień Matematyki!