Opublikowano

W hołdzie Janowi Pawłowi II.

Czy jest ktoś w Polsce kto nie słyszał o tym człowieku?

Nawet małe dzieci potrafią go rozpoznać na fotografii.

 

/Jan Paweł II w Alejach Najświętszej Maryi Panny w drodze na Jasną Górę – 6.VI.1979/

 

Minął kolejny październik, a więc jeden z miesięcy, gdy wspominamy kogoś kto poruszył serca ludzi na całym świecie – najsłynniejszego Polaka w historii naszego kraju – świętego Jana Pawła II. 

W ramach tzw. „Spotkań z Janem Pawłem II” byliśmy uczestnikami wystawy fotografii pt. „A przecież cały nie umieram”. Prezentuje ona – między innymi – w formie fotogramów, wybrane sceny z pielgrzymek Jana Pawła II do Częstochowy, uwiecznione na zdjęciach Zdzisława Sowińskiego reżysera, artysty fotografika związanego z Jasną Górą.

Wystawę prezentował – z ramienia Akcji Katolickiej – Pan Zbigniew Bonarski. Opowiedział on historię wystawy, nawiązywał do świadectwa życia i świętości Jana Pawła II oraz o swoim osobistym spotkaniu z Nim. Ciekawostką był fakt, że spontanicznie zachęcił on do świadectwa o swoim spotkaniu z Janem Pawłem II Pana Dyrektora naszej szkoły oraz jedną z nauczycielek Panią Aleksandrę Czarnecką. Usłyszeliśmy ciekawe wspomnienia prawdziwych świadków tych dni, gdy Jan Paweł II przebywał tak blisko nas, w naszym mieście – jak sam powiedział „Dobrym mieście”.

W ramach spotkania zobaczyliśmy również ciekawy film pt. <<„Solidarni” – projekt życia według Jana Pawła II>>.

Dla prawie setki młodych osób – uczniów naszej szkoły była to kolejna lekcja historii, patriotyzmu, a przede wszystkim umocnienia w wierze – dzięki tak pięknej osobie, naszemu orędownikowi w Domu Ojca, jakim jest dla nas święty Jan Paweł II. 

Ks. Adam Banach

Barbara Markowska