Opublikowano

My też mamy talent!

 

Dysponując zwykłymi talentami i niezwykłą wytrwałością możesz osiągnąć wszystko – tymi słowami Thomasa Fowella Buxtona rozpoczął się Szkolny Przegląd Talentów – Talentiada Pułaskiego 2013 zorganizowany przez Annę Szydłowską. Celem imprezy było odkrywanie, promowanie i wspieranie uzdolnień młodzieży. Spotkanie prowadzili Karolina Marciniak i Nikodem Puczyński – jednocześnie uczestniczący w występach.

 

Jako pierwsze zaprezentowały się uczennice uzdolnione plastycznie – Sandra Jaszkiewicz z klasy III Wa, Wiktoria Męcik z I F oraz Karolina Marciniak z III Wa interesująca się fotografią. Uczennice znajdują tematy do swojej twórczości w życiu codziennym i najbliższym otoczeniu. Ich prace można było podziwiać podczas spotkania.

 

 

Kolejny punkt programu stanowiła przewrotna inscenizacja poświęcona nauczycielom, w której wystąpili Sandra Jaszkiewicz, Karolina Marciniak, Karolina Pilarz, Kamila Skoczyńska, Robert Koza, a także Nikodem Puczyński pojawiający się na scenie od czasów przedszkolnych, znany z takich wcieleń teatralnych jak: Pułaski, Piłsudski, Gucio ze Ślubów panieńskich Aleksandra Fredry czy Dyrygent ze sztuki Bolero Grzegorza Reszki. Zabawne scenki spektaklu wprowadziły uczestników w radosny nastrój świata uczniowskich spraw i sprawek. Szczególnie szkoła przyszłości przypadła wszystkim do gustu. Komizm tej sceny podkreślała muzyka z Benny Hilla. Nie zabrakło także poetyckich dedykacji dla nauczycieli. Występ zakończył się niespodzianką – ciekawym układem tanecznym do piosenki YMCA, który na widzach wywarł duże wrażenie.

W atmosferę jesiennej melancholii wprowadzili obecnych recytatorzy poezji Anny Sitkiewicz – uczennicy klasy III Wa. Wiersze deklamowali Anna Sitkiewicz, Karolina Marciniak, Karolina Pilarz, Kamila Skoczyńska i Nikodem Puczyński. Towarzyszyli im pani Barbara Markowska i Robert Koza, którzy uświetnili występ śpiewem i grą na gitarze. Śpiewały również Klaudia Grajcar i Karolina Pilarz.

Jednak sam talent to nie wszystko. Aby osiągnąć sukces, trzeba bardzo dużo pracować. Wie o tym – niemający sobie równych w konkurencji kick-boxingu – Rafał Sztark z klasy I En – wicemistrz i pucharzysta Polski. Na szkolnej scenie wystąpił ze swoim trenerem Łukaszem Wabnicem – mistrzem Europy. Pokaz kick-boxingu zakończył Talentiadę Pułaskiego.

 

 

Młodzi ludzie, wzbogacający swoimi zainteresowaniami i pasjami nie tylko swoje życie, ale także życie innych, mogli zaprezentować zdolności w takich kategoriach jak: teatr, taniec, muzyka, poezja, sport, rysunek, fotografia.

 

Anna Szydłowska