Opublikowano

SZLAKIEM ZABYTKÓW TECHNIKI WOJ. ŚLĄSKIEGO

12 października 2018r.korzystając z pięknej jesiennej aury uczniowie kl.IV En uczestniczyli w zajęciach terenowych w ramach lekcji geografii.Celem zajęć było poznanie historii i topografii Częstochowy z uwzględnieniem niegdyś znaczących zakładów produkcyjnych. Pierwszym obiektem na naszym Szlaku Zabytków Techniki było Muzeum Zapałek kiedyś ważny punkt na mapie przemysłowej naszego miasta. Podczas zwiedzania obiektu uczniowie poznali historię zakładu oraz żmudny i pracochłonny proces produkcji zapałek.Kolejnym obiektem przemysłowym znajdującym się na terenie dzielnicy Starego Miasta był nieczynny Browar Częstochowski,,Kmicic” przy ul. Ogrodowej 18/22.Trasa naszej wycieczki obejmowała również poznanie węzła kolejowego naszego miasta oraz ważnego dla częstochowian obiektu sakralnego czyli Bazyliki Archidiecezjalnej p.w. Św.Rodziny. Przyglądając się budowli uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiedzę dotyczącą geologii rozpoznając skały, z których powstał obiekt. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z dużą starannością uzupełniali karty pracy na podstawie, których otrzymają tylko pozytywne oceny.