XVII KAMPANIA BIAŁYCH SERC

W dniach 12-24 października 2021r. cała społeczność uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego wzięła udział w XVII Kampanii Białych Serc pod hasłem „Od piwa nie tylko głowa się kiwa”, która jest wyrazem solidarnego protestu przeciwko narkotykom, innym uzależnieniom i przemocy. Na czas trwania kampanii cała szkoła została udekorowana białymi serduszkami i balonami. Na lekcjach z wychowawcą nauczyciele zapoznali uczniów z celami i ideą organizowanej kampanii, która w tym roku poszerzyła swoją działalność o problematykę przemocy wobec zwierząt.

Kampania Białych Serc ma uczyć młodzież pozytywnych nawyków również przez udział młodzieży w akcjach zaproponowanych przez organizatorów:

– „Biała Łapka” – zakup niezbędnych rzeczy dla pobliskiego schroniska dla zwierząt,

– Ogólnopolska VII Debata „Młodych o młodych” – porozmawiajmy o uzależnieniu od

alkoholu,

– Wirtualny marsz Białych Serc, marsz protestu przeciwko narkotykom i przemocy,

– „Solidarny wehikuł czasu” – wykonanie utworu Wehikuł czasu zespołu Dżem dla upamiętnienia wszystkich ofiar narkotyków i uzależnień

Społeczność szkolna przyłączyła się do następujących akcji kampanii:

– „Biała Łapka” – uczniowie wszystkich klas (oprócz I En) zebrali 550,00 i zakupili na życzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie: karmę suchą dla psów i kotów, żwirek dla kotów, smaczki oraz miski na jedzenie i picie dla psów. Na miejscu została zrobiona fotorelacja i wysłana do organizatorów kampanii 24.10.2021r.;

– „Solidarny wehikuł czasu” – klasa I En i przedstawiciele klasy III Eng zaśpiewali piosenkę „Wehikuł czasu”, nagrali film, który został wysłany do organizatorów kampanii 20.10.2021r.