„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

W dniu 4 listopada odbyły się coroczne zaduszki, czyli wspomnienie wszystkich zmarłych nauczycieli i pracowników obsługi oraz zmarłych uczniów szkół należących do Archikatedralnej Parafii Świętej Rodziny, w tym naszego Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego.

Pamięć o zmarłych pracownikach i uczniach, to nasz obowiązek, gdyż w sensie duchowym – już na zawsze – jesteśmy jedną szkolną rodziną. Ta tradycja – wprowadzona kilka lat temu przez Dyrekcję Zespołu Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta – jest pięknym zamysłem, by powspominać i pomodlić się, za tych którzy już odeszli, czasami niespodziewanie, a po których zostało puste miejsce i nikt już tego miejsca nie zapełni… Zostali w naszych sercach i mamy obowiązek przekazywać tę pamięć kolejnym pokoleniom uczniów naszej szkoły.