Ślubowanie pierwszoklasistów i umowa z Hegelmann Transporte

W dniu 13 października 2022 roku  uczniowie klas pierwszych, w obecności rodziców, grona pedagogicznego i dostojnych gości, złożyli przyrzeczenie wierności wartościom moralnym i patriotycznym na sztandar szkoły, a przedstawiciel Samorządu Szkolnego przekazał pierwszoklasistom symboliczną tarczę na znak przyjęcia ich  do społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Archikatedrze pod wezwaniem Świętej Rodziny, po czym złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Kazimierza Pułaskiego. Części oficjalnej uroczystości ślubowania jak zawsze towarzyszyły echa hymnu narodowego i „Roty” oraz ciepłe słowa dyrektora, przewodniczącej Rady Rodziców i przedstawiciela Samorządu Szkolnego. W tym roku ślubowanie młodzieży klas pierwszych stało się także okazją do podpisania umowy o współpracy Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych z firmą Hegelmann Transporte – liderem w branży transportowej, której działalność  przybliżył Pan Pavlo Shylovets. Tabor Grupy Hegelmann wyróżnia się różnorodnością oferty, stale się powiększa i dopasowuje do najnowszych standardów oraz życzeń klienta. Firma Hegelmann Transporte zapewni wykwalifikowaną kadrę specjalistów, zaplecze techniczne oraz organizację praktyk.  Z kolei uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Dominikiem Wołyńcem przedstawili prezentację, a następnie inscenizację poświęconą patronowi szkoły. Humor i niekonwencjonalny pomysł ukazania Kazimierza Pułaskiego zaskoczył publiczność. W tym roku podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych świętowano także Dzień Edukacji Narodowej. W tej części spotkania najpopularniejszych nauczycieli nagrodzono „Kazikami 2022” wyłonionymi przez uczniów, którzy mogli głosować na swoich  pedagogów w sześciu kategoriach: „Nauczyciel na szóstkę”, „Mistrz humoru”, „Oaza spokoju”, „Nauczyciel piła”, „Bratnia dusza” i „ Mistrz Elegancji”. Z kolei dyrektor wręczył dyplomy nauczycielom uhonorowanym Nagrodą Dyrektora. Zgodnie z tradycją spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem uczniów, rodziców, gości i nauczycieli.