Dnia 17 grudnia 2020 r nasza szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Historyczny „Walki o granice II Rzeczypospolitej. W 100 rocznicę „cudu nad Wisłą”. Uczniowie ze szkół podstawowych, głównie klas 7 i 8 mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z okresu początków odrodzonego po rozbiorach państwa polskiego. W ciągu 40 minut musieli zmierzyć się z 35 pytaniami w zróżnicowanej formie – od otwartych i opisowych do jedno lub wielokrotnego wyboru. W konkursie, zorganizowanym on – line,  wzięło udział ponad 30 uczniów z 11 szkół podstawowych z Częstochowy oraz okolicznych miejscowości. Najlepszą wiedzą wykazały się następujące osoby:

Leśnikowska Maja  – SP im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej – I miejsce

Chrząstek Kacper – SP im. Synów Pułku w Węglowicach – II miejsce

Litwińczyk Mateusz  – SP im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych – II miejsce

Mazurkiewicz Piotr  – SP w Jastrzębiu – III miejsce

Musiał Kacper – SP im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej – III miejsce

Troczka Eliza – SP im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych – wyróżnienie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!