Piknik Naukowy – „Nauka i Sport”.

Dnia 23 maja br uczniowie klasy II En wzięli udział w Pikniku Naukowym przygotowanym przez Politechnikę Częstochowską. Tegoroczna impreza odbyła się w JuraPark w Biskupicach, a jej hasło przewodnie brzmiało „Nauka i Sport”.

Młodzież mogła sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych, z których warto wymienić bieg terenowy na odcinku 1,5 km, zawody Strongman, zawody na strzelnicy, paintball czy też multidyscyplinarny turniej wiedzy. Uczniowie uzyskali 2 miejsce zarówno w turnieju wiedzy jak i w zawodach Strongman. Podczas rywalizacji uczestnicy Pikniku mieli okazję posilić się pieczonkami, kiełbasą z grilla oraz żurkiem. Ponadto na stoiskach PCz młodzież miała możliwość zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną naszej częstochowskiej uczelni technicznej. Dzięki wspaniałej pogodzie i różnorakim atrakcjom wszystkim dopisywał doskonały humor. Na pewno chętnie weźmiemy udział w kolejnym pikniku w przyszłym roku!!