Ocean Winds czyli morska energetyka wiatrowa

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych po raz kolejny podjęli współpracę  z Przemysłową Akademią Rozwoju i przystąpili do realizacji projektu związanego z Morską Energetyką Wiatrową. Tym zagadnieniem zajmuje się OW czyli  Ocean Winds, który wspólnie z PAR propaguje wiedzę na temat tej bardzo nowoczesnej i ekologicznej technologii. W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyli uczniowie z klasy III Eng. Na początku Pan Kamil Kamiński przybliżył uczestnikom misję i zakres działania PAR-u, a następnie odbyła się wideokonferencja z Panem Krzysztofem Tomaszewskim, który w bardzo interesujący, a zarazem rzeczowy sposób przedstawił ideę Morskiej Energetyki Wiatrowej. Omówił zagadnienia związane z technologią i długoterminowym programem rozwoju tego przedsięwzięcia. W ostatniej części warsztatów uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoje kompetencje społeczne uczestnicząc w ćwiczeniach dotyczących poznania swojego typu osobowości. Uzyskali też dostęp do platformy e-learningowej, na której zamieszczone są materiały do samodzielnej pracy oraz narzędzia do stałej komunikacji i wymiany informacji. Zajęcia zakończyły się quizem, za udział w którym uczniowie otrzymali nagrody w postaci pendrive i materiałów biurowych.  Zaplanowane są już kolejne spotkania, których celem jest pogłębienie zdobytej już wiedzy oraz promowanie skutecznych rozwiązań w zakresie ekologii i energetyki.

Beata Wroniecka