I edycja konkursu „Podróże ortograficzne z historią”.

31 marca 2022 roku, podczas „Dnia otwartego” w naszej szkole, odbyła się I edycja konkursu „Podróże ortograficzne z historią”. Był on adresowany  do uczniów  szkół podstawowych.

Zadaniem konkursu było poszerzanie wiedzy ortograficznej wśród młodzieży szkolnej, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań historycznych wśród uczniów oraz utrwalenie prawidłowej pisowni najważniejszych nazwisk w naszej historii.  W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Zawad, Panek i Jastrzębia. W pierwszej części uczniowie pisali dyktando, a w drugiej – historycznej – uzupełniali test z  epok: Odrodzenia, Baroku i Oświecenia, w zakresie materiału klasy VI.  Po podsumowaniu obu części najlepsze uzyskali:

Oliwia Nowak  – Zawady – I miejsce

Julia Szaraniec  – Panki – II miejsce

Krzysztof Bieniek  – Zawady – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Mirek  z  Zawad  i Nikola Piasecka z Jastrzębia.