„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

Już w klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec,
zaprosiliśmy w dniu 19.12.2019 społeczność szkolną do refleksji nad tajemnicą narodzin Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
Uczniowie klas I i II Technikum przygotowali przedstawienie Bożonarodzeniowe „Jasełka z Małym Księciem”.
Któż z nas nie zna historii przyjaźni Małego Księcia z lisem….. To teksty, do których zawsze możemy wrócić i stale będą nas motywowały do permanentnego patrzenia sercem na wszystkich napotkanych ludzi, ale też wszystkie wydarzenia, których doświadczamy.
„Jasełka z Małym Księciem”, to krótka sztuka, która jakby dopisała nowy rozdział do książki Antoine de Saint-Exupéry o wędrówce Małego Księcia po naszej planecie. Tym razem Mały Książę opowiada o spotkaniu z wyjątkowym Królem – Jezusem Chrystusem. To spotkanie oczarowało go. Zobaczył, że przyjaźń ( … z lisem) może być tylko prologiem do uczucia miłości jakie otrzymał od nowopoznanego Króla – który narodził się na ziemi 2019 lat temu.
A teraz, Mały Książe, spotykając ludzi próbuje zweryfikować jak każdy człowiek na ziemi odwdzięcza się Królowi za Jego niezwykłą miłość.
Jak wypadliśmy w oczach Małego Księcia? Przedstawienie pokazało sytuacje, w których dzieci, młodzież i dorośli często ulegają egoizmowi czy ułudzie świata, nie zdając egzaminu z miłości. Czy tak to zostawimy?
Przed nami święta Bożego Narodzenia i początek Nowego Roku. Spróbujmy jeszcze raz zaczerpnąć siły od Nowonarodzonego. Spróbujmy – życząc tego sobie oraz innym w Nowym 2019 Roku – rozpocząć taki styl życia, by nigdy nikogo nie zostawić w potrzebie. „A przemianę świata zacząć od siebie.”