Akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowali ją uczniowie klas 2 i 3 technikum pod opieką prof. Alicji Wojciechowskiej. W części oficjalnej z udziałem pocztu sztandarowego, przemawiał dyrektor szkoły: mgr inż. Tomasz Dobosz. Jego przemowa dotyczyła m.in. współczesnego pojmowania patriotyzmu. Następnie młodzież obejrzała prezentację filmową o Józefie Piłsudskim i jego wkładzie w odzyskanie niepodległości. Później w montażu słowno-muzycznym uczniowie przedstawili wiersze: m.in. Adama Mickiewicza i Stanisława Dobrowolskiego, które przypominały czas 123 lat niewoli naszego kraju, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez tragiczne dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia, w którym Polska odzyskała wolność. Pamiętajmy: 11 listopada, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Na koniec o godzinie 11.11 wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji MEiN „szkoła do hymnu”.