Drzwi Otwarte w Pułaskim

W dniu 23 marca 2016 roku Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie obchodził Święto Patrona będące jednocześnie Dniem Otwartym. Z tej okazji szkołę odwiedziło około 200 gimnazjalistów, dla których przygotowano wiele atrakcji.

Główne punkty programu to: prezentacja multimedialna poświęcona kierunkom kształcenia w ZSME, pokaz kick-boxingu w wykonaniu Rafała Sztarka z klasy III En – brązowego medalisty Europy i wicemistrza Polski, występ kabaretu szkolnego, pokaz beatboxu przez Patryka Florczyka z klasy I e, prezentacje stoisk służb mundurowych i instytucji współpracujących ze szkołą.
Niezwykłe zainteresowanie wzbudziły pokazy służb mundurowych zaprezentowane przez policję, straż pożarną i naszych uczniów z klas mundurowych.
W czasie Dnia Otwartego można było zwiedzić Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. W pracowniach przedmiotowych odbyły się widowiskowe pokazy eksperymentów technicznych oraz ciekawostek matematycznych. Swoimi umiejętnościami pochwalili się również nasi uczniowie podczas warsztatów graffiti i speedcubingu, czyli układania kostki Rubika.
Świętu Patrona Szkoły towarzyszyły konkursy skierowane do gimnazjalistów, takie jak: IV Powiatowy Konkurs Wiedzy i Sprawności Wojskowej „Stań w szranki z Pułaskim”, Quiz o „Gwiezdnych wojnach”, konkurs Tajniki Techniki Elektrycznej oraz konkurs Kazimierz Pułaski i okres oświecenia w Rzeczypospolitej. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym powodzeniem. Więcej zdjęć z dnia otwartego szkoły w naszej galerii.