Dominik Bińczyk prekursorem finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach.

7.03.2014r. Dominik Bińczyk uczestniczył w indywidualnych konsultacjach z doradcą klienta specjalizującego się w produktach inwestycyjnych częstochowskiego oddziału Banku Pocztowego, przy ul. Orzechowskiego 7 – Panem Dariuszem Łuczyńskim

11.03.2014r. kontynuując przygotowania do Centralnego Etapu II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  o Bankach, poznawaliśmy tajniki Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie „od środka”. Naszym przewodnikiem był Pan Michał Zinczuk. Przygodę z Giełdą rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy AKCJI SPÓŁEK NOTOWANYCH NA PRZEDWOJENNEJ GIEŁDZIE. Potem dowiedzieliśmy się ciekawostek dotyczących historii i współczesności Giełdy. Byliśmy w Sali sesyjnej, gdzie mogliśmy obserwować i analizować notowania na Giełdzie.

14.03.2014r. o godz. 8.30 wyruszyliśmy z Częstochowy na podbój Gniezna. O godz. 16.00 doszło do głównego starcia w Centralnym Etapie II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Zmierzyło się 100 osób z całej Polski. Walka była zacięta a konkurencja ogromna. Okazało się, że wielu uczestników kolejny raz zmaga się z ekonomią. Tym większy sukces naszego ucznia Dominika Bińczyka, który nie dość, że pierwszy raz brał udział w Olimpiadzie Wiedzy o Bankach, to nigdy jeszcze nie miał w szkole przedmiotu o tematyce ekonomicznej.

Victoria!  Dominik Bińczyk prekursorem finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie!

Ogromne gratulacje!

Dominiku, życzymy Ci wielu dalszych sukcesów naukowych

Dyrekcja szkoły,

opiekunka – mgr Agata Marks,

Grono Pedagogiczne,

cała społeczność uczniowska.

15.03.2014r. uczestniczyliśmy w wykładach prowadzonych przez autorytety z dziedziny bankowości. Wieczorem odbyła się uroczysta Gala, na której wręczono nagrody wszystkim finalistom. Imprezę uświetnił występ amatorskiej grupy teatralnej „Wytrych” oraz wykonawcy muzyki jazzowej. Mimo doniosłej atmosfery, wszyscy mieli doskonały humor. Nawiązały się liczne znajomości zarówno wśród uczniów jak i wśród nauczycieli.

16.03.2014r. po wspólnym śniadaniu, wszyscy bogatsi o nowe doświadczenia rozjechali się do domów.

Za rok znowu weźmiemy udział w tej Olimpiadzie.