Wycieczka do zakładu Fiat Auto Poland

W dniu 07.11.2013 odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych uczących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych do zakładu Fiat Auto Poland w Tychach.

Opiekunami wycieczki byli mgr inż. Grzegorz Morawiec oraz mgr inż. Krzysztof Pijet. Podczas wycieczki uczniowie poznali proces technologiczny produkcji samochodów osobowych  począwszy od tłoczenia blach, poprzez lakierowanie, montaż aż po kontrolę i sprawdzenie gotowego pojazdu. Wycieczka pozwoliła

uczniom zobaczyć i poznać w rzeczywistych warunkach organizację i tempo pracy zakładu produkcyjnego. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele elementów pojazdu niedostępnych przy jego zewnętrznych oględzinach.