Warsztaty terenowe w Kamieniołomie „ LIPÓWKA”

31 maja 2017r. uczniowie klas 2T i 2 En uczestniczyli w zajęciach terenowych z geografii na terenie dawnego kamieniołomu „ LIPÓWKA” w Rudnikach.  Celem odwiedzin tego miejsca było poznanie zarówno historii kamieniołomu, ,  jego budowy geologicznej, jak również różnorodności przyrodniczej tego miejsca. Warsztaty prowadzone były pod okiem pani dr Moniki Bogdanowicz pracownika naukowego Akademii  J. Długoszaw Częstochowie oraz mgr Agnieszki Soduły nauczyciela geografii. Podczas warsztatów uczniowie rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt żyjących w Lipówce, rodzaje skał i minerałów występujących na tym obszarze, oraz mieli możliwość obejrzenia i rozpoznawania wielu nowych form i zjawisk przekształcającego się krajobrazu.

Agnieszka Soduła