Uroczystości upamiętniające 97 rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa

Dnia 20 listopada 2015 r. na Placu Orląt Lwowskich odbyły się uroczystości upamiętniające 97 rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, związki kombatanckie, służby mundurowe, mieszkańcy miasta oraz uczniowie częstochowskich szkół. Naszą szkołę wraz z pocztem sztandarowym reprezentował dyrektor mgr inż. Tomasz Dobosz oraz młodzież klasy 3 E/F z opiekunem Małgorzatą Wypych.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz powitaniem zaproszonych gości. Po oficjalnych wystąpieniach odmówiono modlitwę za poległych obrońców Lwowa, odczytano Apel Poległych oraz złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem. Uroczystość zakończył montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 21 im. Orląt Lwowskich.

Organizatorami uroczystości byli: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Urząd Miasta Częstochowy.